-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Értékesítő
-
karbantartó
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Komissiózó / Rendelés ellenőr
2024. 11. 21
-
Teherautó sofőr (CE) Frigo disztribúció
2024. 11. 21
-
Tolóoszlopostargonca-vezető
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A beltéri kertészkedés előnyei!
A beltéri kertek építése izgalmas és kreatív módja a természet megőrzésének, de nézzük meg, hogyan tehetjük a beltéri kertünket még természetbarátabbá.
A beltéri kertek és azok természetbarát jellege nagyrészt azért esett vissza, mert a növényes fénycsövek sok áramot fogyasztanak a termesztés során a természetüknél és a méretüknél fogva. A magas intenzitású fénycsövek több mint 12.000 wattot is elhasználhatnak egyetlen izzó világítására, óriási energiafaló. Ez a fogyasztás aránya, anélkül, hogy figyelembe vennénk a többi tényezőt, ami a megfelelő termesztéshez szükséges: ballasztok, reflektorok és hűtőberendezések – csak, hogy egy párat említsünk. Ezeket figyelembe véve talán véget is vetünk környezetbarát törekvéseinknek, és kocsiba ülünk, hogy megvegyük a kívánt gyümölcsöt. Az eredmény még több energiafogyasztás és még nagyobb villanyszámla.
De van egy megoldás erre a problémára, egy alternatív világítási forma a növények nevelésére. A beltéri LED fénycsövek tökéletes világítást nyújtanak a növényeink fejlődéséhez és virágzásához. Annyira hatékonyak, hogy csak a negyedét használják el annak az energiának, amit egy általános növényes fénycső elhasznál. Igazából, ezek mellé a LED fénycsövek mellé nincs szükség semmilyen más kiegészítőre. A LED-es fénycsövekkel a beltéri kertünk természetbaráttá válik, ami hatékony és anyagilag is elfogadható.
Ha környezetbarát bajnokok akarunk lenni, akkor helyezzük a kertünket az ablak mellé, ahol sok természetes fény árad be (persze, ha van ilyen része a házunknak). Így nemcsak a fénycső árát spóroljuk meg, de a villanyszámla is kevesebb lesz.
A beltéri kertek egyik fontos eleme a szerves trágya és a komposzt használata. Mindenfajta kémiailag előállított trágya veszélyes a környezetre és az emberek egészségére nézve. A gyümölcs és zöldség maradékokkal is trágyázhatjuk a talajt. Ezek a tápanyagok gazdagítják a talajt és csodákat művelnek a növényeinkkel. Ugyanakkor vehetünk kész komposztos talajt is.
Természetesen a szabadtéri kert a legjobb módja a növénytermesztésnek, de azok számára, akik olyan lakásokban laknak, amelyeknek nincs külön udvaruk a beltéri kert kiépítése nagyszerű alternatíva. A beltéri kertészkedés azok számára is kiváló lehetőség, akik szélsőséges éghajlaton élnek, a növényeknek pedig gondot jelent a növekedés, például a sivatagban a forró nyarakon.
Vegyük figyelembe ezeket a tanácsokat, amikor megépítjük saját beltéri kertünket. A jobb minőségű fény és a tápban gazdag talaj segít a növényeinknek a növekedésben. Kiváló tevékenység a gyerekek számára, a felnőtteknek pedig egy új hobbi. A saját ételünk termesztése hálás feladat, ami új és izgalmas ízek és ételek kipróbálására fog sarkallni.