-
Asszisztens
-
takarító
-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
Értékesítő
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A fenntarthatóság a 21. század talán legfontosabb kulcsszava. Nap mint nap elképesztő adatokat és híreket hallunk a környezetszennyezéssel és a természeti katasztrófákkal kapcsolatban, és egyénileg úgy érezhetjük, keveset tudunk tenni. Azonban néhány apró lépéssel mi is hozzájárulhatunk az élhető jövő megteremtéséhez, és kivehetjük a részünket bolygónk megmentéséből. Mire figyeljünk otthonunkban? Mutatjuk!
1. Amit nem használunk, kapcsoljuk ki!
Talán a legkönnyebben betartható tanács, amelynek megfogadásával még a villanyszámla költségeit is alaposan lefaraghatjuk. Sok kicsi sokra megy alapon ugyanis akár súlyos tízezreket is kifizethetünk feleslegesen, ha mindig égve hagyjuk a villanyokat, és szüntelenül üzemeltetjük a klímát, illetve az egyéb elektromos berendezéseket is.
Amit csak lehet, cseréljünk energiatakarékosra. Rövid távon persze nagyobb kiadással számolhatunk, de hosszú távon garantáltan megtérül a befektetésünk. Legyen szó égőkről, TV-ről vagy hűtőszekrényről, igyekezzünk mindenből legalább az A+ besorolású típusokat választani.
2. Használjunk környezetbarát anyagokat!
Ha otthonunk felújítása előtt állunk, vagy éppen építtetni szeretnénk valamit, döntsünk környezetbarát építőanyagok mellett. Mobilgarázsok és könnyűszerkezetes építmények rögzítéshez a környezetromboló és drága betonozással szemben például a talajcsavar jelentheti a megoldást. A talajcsavar ára egyrészt kifejezetten kedvező, másrészt a talajba rögzíthető csavarok a környezetbarát szempontoknak is maradéktalanul megfelelnek - amíg a betonozás szennyezi a talajt, addig a talajcsavar egyáltalán nem tesz kárt az ökoszisztémában.
A szigetelést tekintve a kőzetgyapot és az üveggyapot, illetve az XPS és az EPS polisztirol lehet megfelelő választás. Ezek a szigetelőanyagok kimagasló hatékonyságú szigetelést biztosítanak, így télen kevesebbet kell fűtenünk, nyáron pedig a klímát sem kell magas fokozaton használnunk.
3. Vásároljunk használtan!
A használt ruhák és elektronikai eszközök vásárlása és eladása napról népszerűbb, és már számos erre szakosodott mobilalkalmazást is megkönnyíti a dolgunk. Habár az elektromos termékek esetében csak fokozott óvatossággal érdemes bármit is megvennünk, de egy megkímélt állapotban lévő számítógép vagy éppen erősítő ugyanolyan jó lehet, mintha újat vennénk.
Ezzel a lépéssel lassan visszaszoríthatjuk a folyamatos termelést, és arra ösztönözhetjük a nagyvállalatokat, hogy kevesebb energiát és erőforrást fordítsanak az újabb és újabb termékek gyártására. Nem érdemes tehát mindig megvenni a legújabb telefont és okos TV-t, hiszen az esetek többségében még csak nem is rendelkeznek olyan mértékű újításokkal, hogy megérje pénzt áldoznunk rájuk.
Fogadjuk meg a fenti tippeket, és tegyünk aktívan a környezetünkért. Még ha kevésnek is érezzük ezen tanácsok súlyát, legalább a saját részünket kivesszük a környezetszennyezés és a túlzott energiahasználat megállításából. Törekedjünk minden nap a környezettudatos életmódra, hiszen nem létezik másik út bolygónk élhető fenntartását illetően.
Média partner: DLX MEDIA marketing ügynökség