-
takarító
-
Kőműves
-
Értékesítő
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Óvodapedagógus
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Projektvezető
2024. 11. 24
-
Ügyfélszolgálati gyakornok
2024. 11. 24
-
Áruösszekészítő - raktáros
2024. 11. 24
-
Nyugdíjas takarító
2024. 11. 24
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az iskolai évek minden gyermek életében meghatározónak számítanak, a többségük olyan élményeket szerez itt, melyre még felnőttként is szívesen emlékszik vissza. A diákévek azonban nemcsak a tanulásról szólnak: a csemeték ekkor tanulják meg, mit jelent egy közösségbe tartozni, együttműködni másokkal, és hogy miről szól a csapatmunka.
Erre különösen nagy hangsúly fektetnek a jelentkezőket folyamatosan váró Brit-Magyar Iskolában is, mely egy különleges oktatási módszerekkel dolgozó kétnyelvű tanintézmény.
Az itt töltött évek alatt a gyerekek nemcsak magabiztos angol nyelvtudásra tesznek szert, hanem a magyar tanterv szerinti tárgyakat is tanulják, emellett pedig számos közösségépítő jellegű iskolai rendezvényen vesznek részt.
Gyerekek, szülők és tanárok – együtt a közös cél érdekében
Az említett intézmény minden ősszel megrendezi a nagy népszerűségnek örvendő családi napot. Az esemény során a gyerekeket szüleikkel és tanáraikkal együtt sport- és kézműves programok várják, de ne maradhat el a szokásos jótékonysági sütivásár sem.
Ez a nap minden résztvevőnek tökéletes alkalmat teremt arra, hogy új kapcsolatokat építsen, a meglévőket ápolja és megtapasztalja az összefogás erejét. A közös pénzgyűjtés által pedig az iskola anyagi támogatásához járulnak hozzá, melyből az intézmény modern oktatási eszközöket és egyéb fontos kiegészítőket tud vásárolni.
Barátkozás az iskolatársakkal
A diákok többsége általában csak az osztálytársaival ápol szorosabb kapcsolatot, ami érthető is, hisz közösen vesznek részt a tanórákon, a nap nagy részét egymás társaságában töltik. A más osztályba járó gyerekek zömét pedig valószínűleg csak látásból ismerik.
Ám az ilyen közösségi napok remek alkalmat teremtenek arra, hogy a diákok új kapcsolatokat építsenek egymás között. Hisz milyen jó is, amikor kiderül, hogy például egy két osztállyal feljebb járó diák is ugyanazért az együttesért rajong, mint a mi csemeténk, vagy épp csak egy utcányira lakik, és akár találkozhatnának is délutánonként.
A közös iskolai programok alkalmával azok a gyerekek is jobban megismerhetik egymást, akik egyébként egy átlagos hétköznapon nem igazán találkoznak az épületen belül.
Szülői kapcsolatépítés
A fenti előnyök természetesen nem csak a diákokra értendőek. A családi nap során a szülők is találkozhatnak, beszélgethetnek egymással, akárcsak a tanárokkal. Ez sokkal kötetlenebb program, mint egy szülői értekezlet, amin a többség csak kényszerű kötelességből vesz részt.
A vidám iskolai programokon ellenben az a cél, hogy mindenki jól érezze magát és kellemes emlékekkel gazdagodjon. A gyerekek pedig megtapasztalhatják, hogy mekkora erő rejlik az összefogásban, milyen hatékony is tud lenni a csapatmunka, és hogy együtt bármire képesek vagyunk.
Mivel a diákság az esemény megszervezésében is aktívan részt vesz, ezért értékes tapasztalatokkal gazdagodik azzal kapcsolatban, hogy mivel jár egy ilyen rendezvény lebonyolítása.