Melyik a monokristályos napelemek élenjárója?

Szerencsére számos olyan háztartás van, akik a felhasznált áramot megújuló energiaforrás által termelik meg. Vannak olyan napelemek, amelyek nagyon közkedveltek a lakossági felhasználók körében, hiszen ár-érték arányban mindig megfelelő választásnak bizonyulnak.

Környezettudatos választás a Hyundai napelem

Egyre több olyan család van hazánkban, akiknek fontos a környezettudatosság. Ennek következtében többen döntenek a megújuló energiaforrások használata mellett, mint korábban. Megszámlálhatatlan háztartás választja a napelemet arra a célra, hogy az általa termelt energia fedezze a havi áramellátás szükségletét. A Wagner Solar Hungária Hyundai napelemei kiváló hatásfokkal működnek, és emiatt népszerűek is a piacon.

A napelemek között alapvetően két típust különböztetünk meg: a poly- és a monokristályos modelleket. A polykristályos technológia fejlődése egy ideje megállt, azonban a monokristályos darabokból újabb és újabb fejlesztések jelennek meg a piacon. A folyamatos újításoknak hála a kutatók elérték, hogy ugyanakkora méretben már jóval nagyobb teljesítményre képesek, mint korábban.

A standard és az osztott cellás változat

A monokristályos napelemeket alapvetően három csoportra osztjuk. Ezek abban különböznek egymástól, hogy a cellákat hogyan osztják fel.

wagnersolar.hu_-_2022_jlius_-_linkmarketing_-_4

A standard modellben 60 db nyolcszögletű cella van, amelyek 3 sztringet alkotva helyezkednek el. Ezek a panel tetején párhuzamosan vannak összekötve, így ha a panel egy keskeny alsó részét árnyék fedi, a termelés tulajdonképpen teljesen leáll.

Az osztott cellás modellnél már jobban kihasználható a felület, mivel 2x3 részre osztva helyezkednek el a modulokon. Ezeket középen összekötve párhuzamosítják, így 6 különböző cellasort hoznak létre. Ebben az esetben, ha az árnyék alul kitakar egy sávot, a napelem felső fele gondtalanul képes továbbműködni és energiát termelni. Ennél a napelemtípusnál már egy összetettebb, fejlettebb technológiával találkozhatunk.

A zsindelyes technológia

A zsindelyes technológia lényege, hogy a cellákat soronként kötik össze, majd azokat oldalt párhuzamosítják, így ha az alsó sort árnyékoljuk, akkor csak az esik ki a termelésből. A Wagner Solar Hungária Hyundai napelemei is ebbe a technológiába sorolhatók, ezért egy igazán innovatív modellről beszélhetünk. A márkához méltó minőség pedig garantáltan nem marad el.

A zsindelyes technológia élenjárójaként 400 W-os, az ipari technológiában akár 470-480 W-os paneleket tarthatunk számon a márkától. További előny számos más gyártóval szemben, hogy 25 év termékgaranciát kaphatunk, így biztonságban érezhetjük magunkat akár egy meghibásodás esetén is.

Egyre több olyan tudatos vásárló van, aki szem előtt tartja az ár mellett a kínált szolgáltatás előnyeit, és nincs ez másként a napelemek esetében sem. A különböző típusok más-más árfekvéssel rendelkeznek, a fejlettebb technológia miatt megéri a drágább modellekre költeni.

értékelés