-
Kőműves
-
Értékesítő
-
Asszisztens
-
takarító
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Komissiózó / Rendelés ellenőr
2024. 11. 21
-
Teherautó sofőr (CE) Frigo disztribúció
2024. 11. 21
-
Tolóoszlopostargonca-vezető
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Két hét múlva már ellenőrzik a földhivatalok és a jegyzők a kül- és belterületek parlagfűvel való fertőzöttségét, ugyanis nagyjából ezt követően fejleszti ki a parlagfű a virágbimbó kezdeményeit, majd kezd virágozni, s mivel pollenje az egyik leginkább allergizáló, már a virágzás előtt lépni kell ellene.
Ezt jogszabály írja elő, ahogy azt is, hogy a földterületeket a használóiknak olyan állapotban kell tartaniuk, hogy ott a növény virágai ne fejlődhessenek ki később sem. Ez folyamatos kaszálást jelent június végétől az első fagyokig - hívja fel a figyelmet közleményében az agrárkamara. Az ellenőrzésről nem kötelező a hely használóját, tulajdonosát előre értesíteni, de nem kell véletlenszerű helyszíni szemlékre számítani. A korábbi adatokat és friss műholdas felvételeket felhasználva a Földmérési és Távközlési Intézet (FÖMI) készít ugyanis egy parlagfű veszélyeztetettségi térképet. Az elhanyagolt területeket a szemlézők jelentik be a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatalnak (MgSzH), amely elrendelheti a közérdekű kényszerkaszálást.
Erről sem kell értesíteni az adott terület gazdáját.
Adott esetben bírságot is kell fizetnie a gazdának, ezt a gyomosodás mértékétől és a terület nagyságától függően 15 ezer és 5 millió forint között állapítja meg a hivatal. A gondatlan gazdának a kényszerkaszálás költségeit is ki kell fizetnie. A közleményben felhívják a figyelmet, hogy az MgSzH értesíti a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalt (MVH), amely agrártámogatások csökkentéséről, megvonásáról is dönthet, mivel azok kifizetése több elvárás mellett például a parlagfű ellen történő védekezést is feltételezi.
Az is elképzelhető, hogy szántóföldi táblákon hajtat végre kényszerintézkedést az MgSzH. Ugyanis amennyiben a parlagfű elleni közérdekű védekezést kultúrnövény károsodása nélkül nem lehet elvégezni, a kaszálást elrendelhetik, ekkor kártérítést sem kérhet a földműves. A kaszálást azonban a bel- és árvíz sok helyen lehetetlenné teszi, ezért a MA más agrárszakmai szervezetekkel együtt kérte a szaktárcát, hogy a vis maior helyzetnek megfelelően járjon el a parlagfű elleni védekezést illetően is - áll az agrárkamara közleményében.
MTI