-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Értékesítő
-
karbantartó
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Személyi sofőr
2024. 11. 21
-
Kasszás diákmunka Szigetváron (WHC022602)
2024. 11. 21
-
Gyorséttermi Diákmunka A Burger King-Ben. - Győr
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A hideg idő beköszöntével előkerülnek a cipős szekrényből a téli lábbelik. Ezeket általában mindenki több évre veszi, hiszen csak az év néhány hónapjában használjuk őket. Talán már te is találkoztál azzal a problémával, hogy a csizma belseje kellemetlen szagú, és nem sok kedved van így felvenni.
Szerencsére léteznek olyan házi módszerek, amelyekkel ez a rossz szag megszüntethető. Ezekről a házi praktikákról és még sok érdekes - a háztartással, lakáskultúrával kapcsolatos - dologról olvashatsz a Bien.hu női magazin Otthon rovatában.
Mi okoz kellemetlen szagot a cipőben?
A csizmáknak mind anyagukat, mind kialakításukat tekintve olyanoknak kell lenniük, hogy megvédjék a lábunkat a tél viszontagságaitól. Ez azonban azzal jár, hogy a téli lábbelik egyáltalán nem szellőznek.
A talpunkon sokezer verejtékmirigy található, amelyek nemcsak nyáron, hanem télen is működnek. Ez a hatás fokozódik, ha a csizma szintetikus anyagból készül. A meleg bélés és a szintetikus anyagok következtében izzadó láb állandó nedves, meleg közeget teremt a cipőben, ami kedvez a baktériumok elszaporodásának. Ezek okozzák a kellemetlen szagot.
Alkalmazz házi praktikákat!
Ha nem kellemes a csizmád illata, alkalmazhatod a sokoldalú házi csodaszert, a szódabikarbónát. Készíts egy kevés szódabikarbónából keveréket néhány csepp illóolajjal, és tedd egy már nem használt zokniba! Ezt a kis zsákot rakd bele egy éjszakára a csizmádba. A keverék nemcsak a nedvességet szívja magába, hanem a kellemetlen szagokat is, és az illóolajnak köszönhetően reggelre kellemes, friss illatú lesz a lábbelid.
Ha mindez kevés lenne, és a csizmád még mindig kellemetlen szagot árasztana, akkor ezt a keveréket közvetlenül a cipő belsejébe szórd, és hagyd benne egész éjszaka. Reggel kicsit több dolgod lesz a cipővel, hiszen alaposan ki kell rázni a cipőből a szódabikarbónát.
Egy másik egyszerű praktika, ha vattakorongra csepegtetsz néhány csepp illóolajat, és ezt a korongot teszed a csizma belsejébe éjszakára! Reggelre kellemes illatúvá varázsolja a csizmádat. Bármilyen illóolajat választhatsz, de a leghatékonyabb a citrusillatú, ugyanis ez fertőtlenítő hatással is rendelkezik.
Még hatásosabb lesz a technika, ha mindezek után néhány napra beteszed a csizmát a fagyasztóba, ugyanis a nagy hidegtől elpusztulnak a baktériumok. Tedd a cipőt egy zacskóba, légmentesen zárd le, és egy napra hagyd a fagyasztóban! Másnap már csak azt kell megvárni, hogy átmelegedjen.
Célszerűbb a megelőzés
Ha nem szeretnéd, hogy a kedvenc bakancsod hordhatatlan legyen a szaga miatt, előzd meg a bajt! Ne vegyél fel szintetikus anyagból készült zoknit, mert abban jobban izzad a lábad, mint a pamutzokniban. Használhatsz lábdezodort is, amivel reggel befújod az izzadékony részeket.
Persze az lenne az ideális megoldás, ha több téli cipőnk lenne, de ezt anyagilag nem mindig tudjuk megengedni magunknak, így maradnak a házi praktikák, amelyekkel szerencsére hatékonyan orvosolható ez a probléma. Ha kíváncsi vagy más, hasznos fortélyokra, olvasd a Bien.hu magazint!