-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
takarító
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Szőnyegtisztítás természetes módon
Az otthoni tisztítószerek károsak lehetnek nemcsak a szervezetünkre, de a környezetünkre is. A szőnyegtisztítószerek különösen veszélyesek a kisgyerekekre és a háziállatokra, mivel ők sok időt töltenek a padlón, és beszívják az abból kiáradó párát.
A környezetbarát módszerek előnyei
A nem organikus szőnyegek egy sereg vegyszert és szintetikus anyagot tartalmaznak, amelyeket könnyedén a levegőbe bocsátanak. A szintetikus tisztítószerek csak fokozzák ezt a veszélyt!
A szőnyegtisztítószerek tartalmazhatnak rovarirtó szereket, formaldehidet, savakat és nem természetes illatosítókat. Mindezek allergiát okozhatnak, és irritálhatják a tüdőt és az orrüregeket.
Teljesen mindegy hogyan szabadulunk meg a vegyi tisztítószerektől, mivel végül úgyis a környezetbe jutnak, és ugyanúgy szennyezik a Földet és a vadvilágot, mint ahogy az emberi szervezetet is. A természetes tisztítószerek nem rejtenek ilyen veszélyeket, és akár az üzletekben kapható olcsó összetevőkből is elkészíthetjük őket.
Természetes tisztítószer a kamrából
A szőnyegtisztítószerek általában két összetevőből állnak: fehér ecet és szódabikarbóna. Mindkettőt oldjuk fel vízben és máris kapunk egy olcsó tisztítószert.
A fehér ecet nagyon erős folteltávolító hatással bír, és rendszeresen lehet használni. A szőnyeg száradásával a szag is elpárolog, de ha olyan olajokkal keverjük, mint a levendula vagy az eukaliptusz, kellemesebb illatot kapunk. Egy permetezőpalackból szórjuk egyenesen a foltra, vagy öntsük egy gőztisztítóba, és úgy használjuk.
A szódabikarbónát összekeverhetjük vízzel vagy egyszerűen rászórhatjuk a szőnyegre. Várjunk 15-30 percet, aztán porszívózzuk fel a port és a szagokat a szőnyeg rostjaiból.
Tévhitek
Sokan azt hiszik, hogy a természetes tisztítószerek nem olyan hatékonyak, mint a kereskedelmi, nem organikus szerek. A természetes összetevők tényleg nem olyan erősek, mint a mosodákban használt vegyszerek, de ez nem jelenti azt, hogy nem működnek ugyanolyan jól.
A természetes tisztítószerek általában nagyobb erőfeszítést igényelnek, mivel a terméket bele kell dörzsölni a szőnyegbe és várni kell, hogy hassanak, de a végeredmény sokkal jobb lesz: egy tiszta szőnyeg, mérgező mellékhatások nélkül.
Figyeljünk oda az organikus tisztítószerekre!
Óvatosan járjunk el, hogyha organikus szőnyegtisztítószereket szeretnénk használni. Sok kereskedelmi tisztítószert reklámoznak, úgy mint természeteset és organikusat, de sajnos még nincs olyan szabvány, amely e két szó használatát szabályozná.
Amire a gyártó cég azt mondja, hogy organikus, még nem biztos, hogy az egyenértékű a vásárló által természetesnek gondolt termékkel. Sokkal biztonságosabb és olcsóbb, ha a házilag készített termékeknél maradunk.
Tanácsok
- Tapasztaljuk ki a receptben szereplő összetevők mennyiségét. Az erősebb foltokhoz vagy sokat koptatott részekhez használjunk több ecetet. Egy általános tisztítás esetén pedig kisebb mennyiséget. Különböző anyagokhoz és szennyeződésekhez különböző koncentrációjú ecetet vagy szódabikarbónát használjunk.
- Használat előtt mindig teszteljük le a tisztítószert egy alig észrevehető kis részen. Nem lenne szabad bármilyen kárt is okoznia, de azért biztos, ami biztos.
- A tisztítószereket készítsük el időben, és felcímkézve a konyhaszekrényben tároljuk. Mindig kéznél lesznek, ha gyors segítségre van szükség, és már nem kell többé az üzletbe szaladni.