-
Fogtechnikus
-
Tejelő szarvasmarha telep- telepi munkás
-
Bolti Eladó Pénztáros Állás
-
Tejelő szarvasmarha telep- Műszakvezetői állás
-
Műszaki ügyintéző
-
Kőműves
-
Terület karbantartó
-
Szervizszerelő
2024. 10. 28
-
Áruátvételi Munkatárs | Budaörs
2024. 10. 29
-
Üzletvezető
2024. 10. 30
-
DevOps Engineer
2024. 10. 30
-
Nemzetközi vállalkozási mérnök
2024. 10. 30
-
Szenior Hatósági Kapcsolatok Szakértő
2024. 10. 30
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Létrejött az Új Élelem- és Táplálékbiztonsági Szövetség - a Syngenta vezető szerepet vállal az afrikai mezőgazdaság átalakításában
Az összefogás célja, hogy csökkentse a növekvő ázsiai kereslet következtében egyre komolyabb problémát jelentő globális élelmiszerhiányt, és a következő 10 évben 50 millió embert emeljen ki a szegénységből Afrikában. A programok elsősorban a kistermelőket támogatják majd (leginkább asszonyokat). A szövetséghez több mint 45 amerikai és afrikai vállalat csatlakozott.
A bejelentést követő másnapi különleges tanácskozást az amerikai külügy szervezte. Obama elnök vezetésével a G8 első emberei, Etiópia, Ghána és Tanzánia miniszterelnökei, valamint az Afrikai Szövetség elnöke vett részt. A G8-ra most először hívtak meg üzletembereket a magánszektorból, mindösszesen 4 vállalatvezetőt, köztük Mike Mack-et, a Syngenta első számú emberét. Ez rámutat az élelmezésbiztonság kiemelt jelentőségére a világ vezető nagyhatalmait aktuálisan foglalkoztató számos egyéb kérdés mellett, mint például az euró válsága.
A munkaebéd keretében a résztvevők megoszthatták tapasztalataikat, illetve kifejthették álláspontjukat, hogy miként tudnának hozzájárulni az afrikai kontinens mezőgazdasági termelékenységének növeléséhez. Mike Mack, a Syngenta vezérigazgatója kifejtette: „A Syngenta kezdeményezései nem csupán koncepciók, hanem ténylegesen megvalósult programok, melyek a megfelelő kormányzati támogatásokkal a termelékenység jelentős növeléséhez járulhatnak hozzá. Vállalatunk segítségével a termelők komoly eredményeket értek el Brazíliában, Vietnamban, Indonéziában és Bangladesben. Afrika számára tehát már megvannak azok a más országokban sikerrel működő minták, amelyet meg lehet valósítani.”
Mack rámutatott: „Az afrikai kontinens szántóterülete több mint háromszor nagyobb, mint Brazíliáé, a mezőgazdaság összességében szintén háromszor nagyobb. Ugyanakkor a hatalmas mezőgazdasági szektor sokkal kevésbé hatékony és eredményes. A megközelítés egyszerű: az újítások alkalmazása MA óriási termelékenységet, hasznot fog jelenteni HOLNAP. A megfelelően kiválasztott programok azt eredményezhetik, hogy a kistermelők - akik jelenleg túlnyomórészt asszonyok – az egyszerű megélhetésből a tényleges, piacorientált mezőgazdaságra térhetnek át, megteremtve a biztos jövedelmet és pozitív hatást gyakorolva a teljes társadalomra.”
A Camp David-i csúcstalálkozó legfontosabb megállapítása az új technológiák és a magánszektor mezőgazdaságban betöltött jelentős szerepének felismerése volt. Mivel a világ sok részén még mindig a banki válsággal küzdenek, figyelemre méltó volt, hogy a G8-as kormányok a magánszektort a megoldás részeként kezelik.
A tanácskozáshoz kapcsolódóan a Syngenta bejelentette, hogy a következő 10 évben 1 milliárd dolláros üzletet fog kiépíteni Afrikában, ennek érdekében 500 millió USD-t fog befektetni a kontinensen. Afrika a vállalat egyik stratégiai növekedési területévé vált; emellett a cégvezetők célja, hogy a mezőgazdasági termelékenység növelése által csökkentsék a szegénységet a térségben.